Czym jest grota solna?

Doświadcz wzmacniającej energii i zapomnij o codziennym zgiełku –
45 minut w tężni solankowej równa się 3-dniowemu pobytowi nad morzem!

Czym jest grota solna?

Grota solna to pomieszczenie, w którym zarówno na ścianach, jak i na suficie oraz na podłodze znajduje się sól pochodząca z Morza Martwego, Bałtyckiego i Czarnego w formie bloków solnych, stalaktytów i kryształków.
Sól o bogatej zawartości mikroelementów, odpowiednio niska temperatura, właściwa wilgotność powietrza oraz bardzo czyste i wysoko zjonizowane powietrze tworzą we wnętrzu groty unikalny mikroklimat, zbliżony do nadmorskiego, posiadający prozdrowotne właściwości.

Warunki panujące w grocie.

Temperatura w grocie jest utrzymywana na poziomie 20-24 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność nie przekracza 45%.
Pomieszczenie groty solnej jest wyposażone w specjalny system podgrzewania i wentylacji, co powoduje, że sól paruje, a powietrze staje się przez to ujemnie zjonizowane i nasycone pierwiastkami obecnymi w solnych blokach.

Tężnia solankowa (gradiernia)
w naszej grocie.

Jest to konstrukcja z drzew iglastych i gałęzi, zazwyczaj tarniny, na które spływa pompowana solanka. Specjalne rozmieszczenie gałązek sprawia, że solanka rozbija się o nie, naturalnie odparowuje i wytwarza aerozol, który nasyca powietrze tworząc korzystny do inhalacji mikroklimat. Powietrze bogate w minerały, jony soli i pierwiastki, wnika do naszego organizmu przez błony śluzowe układu oddechowego oraz przez skórę.

To inna forma terapii solnej niż grota solna. Tężnie solankowe są stosowane od XIX wieku jako forma haloterapii, czyli inhalacji powietrzem bogatym w związki soli. Inhalacje w tężni są coraz popularniejsze, zwłaszcza że na co dzień oddychamy bardziej zanieczyszczonym i suchym powietrzem. Wspomagają one oczyszczanie dróg oddechowych i przeciwdziałają wielu dolegliwościom. Przynoszą ulgę w stanach stresu i ogólnego wyczerpania organizmu i korzystnie wpływają na skórę. Dodatkowe wskazania do inhalacji w tężni to:
– palenie papierosów
– przebywanie w zapylonych pomieszczeniach
– praca w klimatyzowanych pomieszczeniach
– mieszkanie w aglomeracji miejskiej

Generator zjonizowanego tlenu SalinaVita K1 w naszej grocie.

Jest to medyczne urządzenie do wytwarzania zjonizowanego tlenu i i poprawy równowagi O2. Urządzenie to jest stosowane jako terapia i profilaktyka, gdy mamy do czynienia z obniżonym wysyceniem O2 krwi, lub też jako uzupełniające leczenie COVID-19, zwłaszcza w celu ochrony przed uszkodzeniami płuc.
Kolejnym obszarem zastosowań jest profilaktyczna poprawa równowagi tlenu w organizmie w celu wzmocnienia obrony immunologicznej. Dodatkowo pomaga w dolegliwościach, takich jak: astma, zapalenie oskrzeli i zatok, bóle głowy, znużenie, nadciśnienie oraz bezsenność.

Niektóre walory zdrowotne groty solnej z tężnią solną i generatorem zjonizowanego tlenu:

• Silnie ujemnie zjonizowane powietrze — ujemna jonizacja uzyskana dzięki soli — pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację i ułatwia zasypianie.
• Aerozol solny unoszący się w powietrzu produkowany przez tężnie solankowe — oczyszcza i działa pozytywnie na nasze drogi oddechowe
 • Zjonizowany tlen produkowany przez urządzenie SalinaVita K1 wpływa na wiele procesów metabolicznych przebiegających w naszym organizmie.