Warsztaty: Relaksująca kąpiel w dźwiękach

Kąpiel w dźwiękach to doświadczenie medytacyjne, w którym uczestnicy są „kąpani” w falach dźwiękowych wytwarzanych przez różne instrumenty.
To głęboko relaksująca sesja, która porusza każdą komórkę naszego ciała swoją uzdrawiającą wibracją.

Nasza prowadząca to Ewa Maria Zając, certyfikowana masażystka dźwiękiem według metody Petera Hessa, z użyciem mis tybetańskich, gongów, dzwonków koshi i innych instrumentów archaicznych oraz certyfikowana instruktorka jogi. Prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci oraz indywidualne sesje masażu dźwiękiem.
Uczestniczka wielu warsztatów pracy z ciałem i oddechem, które pozwoliły jej holistycznie spojrzeć na zdrowie i wewnętrzną równowagę.
Prywatnie jest pasjonatką zdrowego stylu życia, ekologii oraz świadomego rozwoju zintegrowanego na poziomach umysł, ciało i dusza, prowadzącego do uwolnienia pełni ludzkiego potencjału. Uwielbia osadzenie w naturze. 

 

Kąpiel w dźwiękach (dźwiękoterapia, masaż dźwiękiem) to wyjątkowa metoda oparta na oddziaływaniu fal dźwiękowych na proces samoregulacji organizmu na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Sesja dźwiękowa w Grocie Solnej jest połączeniem doświadczania różnego rodzaju dźwięków i mikroklimatu o prozdrowotnych właściwościach. Wibracje mis i gongów posiadają częstotliwości, które wzmacniają układ odpornościowy i uruchamiają procesy zdrowienia, umożliwiając organizmowi wejście w stan równowagi, a wdychanie powietrza w grocie solnej wspiera leczenie chorób układu oddechowego, skóry i układu nerwowego, a także ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.Kąpiel w dźwiękach relaksuje, usuwa napięcia i blokady energetyczne, wycisza i oczyszcza umysł, co prowadzi do lepszego snu, obniżenia poziomu stresu i poprawy nastroju. Łagodzi również bóle mięśni i stawów oraz bóle głowy i migreny.

 

Jak się przygotować?
Załóż ciepłe i wygodne ubranie, weź skarpety na przebranie, zabierz butelkę wody i koc. Będziesz leżeć na wygodnym leżaku.Przeciwskazania:
klaustrofobia
ciąża – do 3 miesiąca
rozrusznik serca
aparat słuchowy
nadczynność tarczycy lub uczulenie na jod
choroby nowotworowe (w trakcie chemio- lub radioterapii)
zakrzepy lub krwotoki po udarach naczyniowo-sercowych
gruźlica 

Zapraszamy również na:
  • Cykliczne Ceremonie i Kręgi związane z cyklem lunarnym (fazami księżyca Pełnia i Nów)
  • Zajęcia z jogi Nidra czyli jogi świadomego snu
  • Relaksację
  • Medytację
  • Świadomą pracę z ciałem
  • Sesje oddechowe